Valmistus ja vienti

AV-järjestelmien ja laitteiden valmistajat sekä AV-alan vientiin keskittyneet yritykset

FirstView Digital Signage – First Technology Oy

Yrityksen nimi: FirstView Digital Signage / First Technology Oy
Toimiala: Digital signage sekä valmistus & vienti
Yhteyshenkilö: Annika Kaukoranta
Postitoimipaikka: Turku
Puhelin: +358 50 380 7983
Sähköposti:
annika@firstview.fi
www-osoite: www.firstview.fi

Jidoka Technologies Oy

Yrityksen nimi: Jidoka Technologies Oy
Yhteyshenkilö: Alex Bern
Postitoimipaikka: Tampere
Matkapuhelin: +358 50 464 01 84
Sähköposti: alex.bern@jidoka.fi
WWW-osoite: www.jidoka.fi

Collaprime Oy

Yrityksen nimi: Collaprime Oy
Yhteyshenkilö: 
Tony Lindqvist ja Roope Kiiala
Postitoimipaikka: 
Hämeenlinna
Puhelin: 
+358 40 681 6633
Sähköposti: tony.lindqvist@collaprime.com
WWW-osoite: 
www.collaprime.com

Riverside Solutions Oy / Misto-APS

Yrityksen nimi: Riverside Solutions Oy / Misto-APS
Yhteyshenkilö: Jarkko Loima
Postitoimipaikka: Ilmajoki
Sähköposti:
 info@riversidesolutions.eu
www-osoite: www.riversidesolutions.eu

Wavemark Oy

Yrityksen nimi: Wavemark Oy
Toimiala: Äänisuunnittelu sekä ohjelmistosuunnittelu- ja valmistus
Yhteyshenkilö: Timo Liski ja Andreas Lönnquist
Postitoimipaikka: Espoo
Puhelin: +358 44 782 2292
Sähköposti: timo@wavemark.fi
www-osoite: www.wavemark.fi

Trail Systems Oy

Yrityksen nimi: Trail Systems Oy
Toimiala: ohjelmistot ja sovellukset
Yhteyshenkilö: Antti Rehtijärvi, Antti Kirmanen ja Veikko Pulli
Postitoimipaikka: Helsinki
Puhelin:  +358 40 589 7285
Sähköposti: contact@trail.fi
www-osoite: www.kalustonhallinta.fi

StreamPlay Oy

Yrityksen nimi: StreamPlay Oy
Yhteyshenkilö: Juha Jarva
Postitoimipaikka: Tampere
Puhelin: +358 50 352 1075
Sähköposti: juha.jarva@streamplay.fi
www-osoite: www.streamplay.fi

Picturall Oy

Yrityksen nimi: Picturall Oy
Yhteyshenkilö: Samuli Valo ja Vesa Laasanen
Postitoimipaikka: Kaustinen
Matkapuhelin: +358 40 834 5675
Sähköposti: contact@picturall.com
www-osoite: www.picturall.com

Murea Oy

Yrityksen nimi: Murea Oy
Toimiala: AV-järjestelmien ratkaisupalvelut sekä valmistus, myynti ja asennus
Yhteyshenkilö: Turo Tervonen & Toni Parikka (Jyväskylä) sekä Kristian Sahenkari (Helsinki)
Postitoimipaikka: Jyväskylä
Puhelin: 040-5291 821 / 040-5607 200
Sähköposti: toni.parikka@murea.fi, kristian.sahenkari@murea.fi
www-osoite: www.murea.fi

Hipaisu Oy

Yrityksen nimi: Hipaisu Oy
Yhteyshenkilö: Maaret Saarela
Postitoimipaikka: Tampere
Puhelin: 010 583 2371
Sähköposti: maaret.saarela@hipaisu.fi
www-osoite: www.hipaisu.fi

Genelec Oy

Yrityksen nimi: Genelec Oy
Yhteyshenkilö: Janne Lankinen
Postitoimipaikka: Iisalmi
Puhelin: (017) 83 881
Sähköposti: janne.lankinen@genelec.com
www-osoite: www.genelec.fi

Core Factory Oy Ltd

Yrityksen nimi: Core Factory Oy Ltd
Toimiala: AV-laitteiden valmistus (IoT, IoB sekä verkotettavien laitteiden etähallinta ja -valvonta)
Yhteyshenkilö: Juho Jakka
Postitoimipaikka: Helsinki
Puhelin: 045 264 3003
Sähköposti: juho.jakka@corefactory.fi
www-osoite: www.corefactory.com

Aura Audio Oy

Yrityksen nimi: Aura Audio Oy
Yhteyshenkilö: Mika Isotalo
Postitoimipaikka: Lieto
Puhelin: +358 40 5641617
Sähköposti: info@auraaudio.fi
WWW-osoite: www.auraaudio.fi

Audico Systems Oy

Yrityksen nimi: Audico Systems Oy
Toimiala: AV-urakointi ja integraatio, maahantuonti, laitekauppa ja jakelu, turvallisuusratkaisut, voice evac/hätäkuulutus sekä huolto- ja ylläpitopalvelut
Yhteyshenkilö: Harri Leiva ja Kati Pajukallio
Postitoimipaikka: Espoo / Turku
Puhelin: 020 747 9340
Sähköposti: info@audico.fi
www-osoite: www.audico.fi

Liity jäseneksi

AVITA ry:n jäseneksi voivat päästä tahot/organisaatiot sekä henkilöt, jotka toimivat AV-alalla.

Lue jäsenyydestä ja liity

Tilaa uutiskirje sähköpostiisi

Tilaamalla AV-alan yleisen uutiskirjeen varmistat ajankohtaisien tietojen saatavuuden!

Tilaa uutiskirje